Proč vznikl projekt Online s radosti?

Odstartovala to mateřská dovolená. Před ní jsem pracovala 14 let ve stavebnictví jako příprava staveb, manager, ředitel, … Prostě jsem pořád dřela jako kůň.

Miluji technické věci a výzvy. Všechna elektronická zařízení mi šlapou jako na drátkách. Jsem tak trochu perfekcionista a u počítače jsem strávila tisíce hodin. Po dvou letech doma s mým synem jsem potřebovala zaměstnat mozek. Myslela jsem, že se z té každodenní rutiny okolo miminka zblázním.

Přiznám se bez mučení, že mě jen péče o dítě nenaplňuje. Jsem pracant zvyklý na stresové období, vysoké pracovní nasazení, šibeniční termíny a neustálé překračovaní vlastních limitů. Po dvou letech doma jsem byla odpočatá, ale profesně vůbec nenaplněná. Chyběla mi má práce. Hledala jsem tedy něco, co mohu dělat z domova, a zároveň se starat o malého synka.

V roce 2017 jsem vstoupila do kurzů Podnikání z pláže. Mám za sebou plážovou přípravku, základku a střední. Tyto kurzy mi daly výborný základ na cestě mého osobního růstu a realizace mého snu. Byl to však jen první krok ve světě online, protože můj mozek dychtil po dalších informacích. Současně jsem začala studovat i jiné pohledy na online svět. Jsem členem Zákonů bohatství, prošla jsem kurzem Copykiller atd., shlédla jsem snad všechny webináře Lukavce, Říhy, Krále, Koláře… o online marketingu a FB reklamě(prostě všechno, co se na netu šustlo). Všechno, o čem jsem věděla, že mě posune dál na mé cestě.

Postupně jsem zjišťovala, že spoustu toho, co jsem se chtěla naučit od ostatních, vlastně už vím. Je mi to přirozené a vím, jak na to. Samozřejmě nové nástroje online marketingu sleduji pořád, technologie jde mílovými kroky dopředu. Cítila jsem se jako ryba, kterou hodili do vody a zjistila, že umí plavat.  Vytvořila jsem svůj první projekt Cesta k vysněnému bydlení, kde předávám své zkušenosti ze stavebnictví. Při jeho tvorbě jsem nasbírala řadu zkušeností, které mě baví předávat dále. Proto vznikl projekt Online s radostí.

Na vlastní kůži jsem se mnohokrát přesvědčila, že za krásným a funkčním webem nemusí stát tým programátorů a dalších specialistů. Stačí odhodlání, zápal pro věc a ochota se učit novým věcem. Já se nyní učím u p. Říhy v klubu placen za svou existenci. Právě teď je vstup do klubu a jeho úžasná kniha Z nuly na milion jen za 1 Kč. A samozřejmě čas, s malým synem většinou po nocích, co si budeme povídat.

Komu tímto projektem pomáhám?

Ráda pomáhám ženám při realizaci jejich snu. Jak osobní asistencí ohledně počítačových technikálií, vytvářením online kurzů, natáčením videí, tak často i tím, že jim prostě nastavím to, co na webu potřebují, a mají to bez práce. A ony se můžou zase věnovat něčemu jinému, tomu, co jim jde – třeba psaní článků nebo zkoušení nových receptů. Nemusejí se nic učit a vlastně to už znovu nepotřebují.

Co mě naučila moje stavební praxe?

Ve stavebnictví jsem se naučila očekávat výsledky v domluvených termínech. A trvat na nich. V rámci online podnikání pro to máme interní název „kopat do zadku a vidět výsledky“. Ano, to mi jde. Protože hlavně ženy, které mají děti a jsou večer unavené, to někdy potřebují. Často toho mají v hlavě tolik a ztrácejí se v tom, takže mají tendence stagnovat. Proberu s nimi směr, priority, cíle. A jdeme na to, krok za krokem, dokud není všechno hotové. Nic naplat. Když máte podporu a někoho, kdo vás denně motivuje a chce vidět vaše výsledky, je to jednodušší.

Zároveň ze své praxe vím, kdy se vyplatí svěřit počítačové technikálie někomu, kdo ví, kam kliknout.

Mám obrovskou radost, když vidím odcházet šťastnou ženu, která má znovu svůj směr a cíl. Vidím její obrovský osobní růst a sebejistotu, že dělá správnou věc. Pokud potřebujete poradit nebo jste se zasekla někde na cestě za svým snem, klidně se na mě obraťte. Mám v živé paměti, co vše jsem se musela naučit, abych byla dnes tam, kde jsem.

Lze stíhat tuto práci a rodinu?

Dá se to. Musíte jen mít přesně naplánováno, co a kdy máte udělat. A kdy je ten pravý čas delegovat určité věci na někoho jiného.

Co bych dnes dělala, kdybych v online světě začínala znovu?

Kdybych dnes začala znovu v online marketingu nebo chtěla posunout svoje podnikání, začala bych knihou Z nuly na milion od Pavla Říhy, která se mi nedávno dostala do ruky. Není to Říhův životopis ani vychloubačná kniha toho, co se mu povedlo a kolik vydělává. Zaměřuje se na čtenáře, na online podnikatele. Kniha dává obraz online podnikání dnešní doby v širších souvislostech, jsou zde popsány funkční strategie.

Takže pokud chcete svoje podnikání posunout na vyšší úroveň nebo začít, mohu vám tuto knihu doporučit jako skvělý start.

Teď je ještě k tomu možnost získat za 1 korunu papírovou knihu, pokud na měsíc vstoupíte do klubu Placen za svou existenci. A věřte mi, pokud měsíc budete studovat videa v klubu a opravdu je použijete ve svém podnikání, tak se neuvěřitelně posunete nebo si vytvoříte svoje webovky.  Takže pokud to se svým podnikáním myslíte vážně a chcete začít vydělávat v online světě, doporučuji začít přečtením knihy. Z klubu se můžete po měsíci odhlásit a nic dalšího neplatíte.

Teď už je to jen na Vás. 🙂

Dana Zajíčková
Průvodkyně on-line podnikáním. Autorka mnoha kurzů.
Komentáře
  1. Jiří Franěk napsal:

    Super článek! Jen tak dál.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů